تلفن تماس : 88523208 

iranian flag graphic    

آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی ، خیابان پاکستان ، کوچه چهارم ، پلاک 12

تحویل اولین سری ازواگن های لبه بلند شرکت سینا ریل پارس

731558 553به گزارش روابط عمومی شرکت واگن پارس به نقل ازمدیر عامل این شرکت امروز سه شنبه مورخ 97/5/16 اولین سری ازواگن های لبه بلند پروژه تولید یکصد دستگاه واگن لبه بلند قرارداد شده با شرکت سینا ریل پارس تحویل مشتری داده شد .
مهندس مختاری افزود : این قرارداد فی مابین کنسرسیومی متشکل از شرکت های واگن پارس و آروین تبریز از یک طرف و شرکت سینا ریل پارس از طرف دیگر منعقد و مقرر شده است ظرف مدت 9 ماه یکصد دستگاه واگن لبه بلند جهت حمل مواد معدنی به این شرکت تحویل گردد.ارزش ریالی این قرارداد بالغ بر 260 میلیارد ریال و صرفه جویی ارزی حدود 50 میلیون یورو برای کشور دارد.
وی ادامه داد :دراین قرارداد طراحی ،تولید ، تست و تحویل واگن ها بر عهده شرکت واگن پارس و تامین منابع مالی و تامین برخی از تجهیزات به عهده شرکت آروین تبریز می باشد .
مهندس مختاری درادامه اذعان کرد : معرفی و اجرایی کردن این مدل از همکاری و مشارکت قدم بزرگی در رفع معضل کمبود نقدینگی نزد شرکت های متقاضی خرید انواع واگن است ؛ دراین طرح به ابتکار اعضای کنسرسیوم منابع مالی داخلی به شکل موثری در خدمت تولید قرار گرفته است .
مدیر عامل واگن پارس بیان کرد :  اجرای این طرح در حالی اتفاق می افتد که علیرغم بیش از سه سال مذاکره و حصول توافقات متعدد جهت استفاده از منابع مالی خارجی برای تولید مشترک واگن باری وآمادگی شرکت های تولیدی داخلی از جمله واگن پارس برای همکاری در این زمینه هنوز چشم انداز امیدوار کننده ای برای به ثمر نشستن این توافقات به چشم نمی خورد .
به نظر میرسد اتکا به منابع مالی داخلی از توان تولیدی و عملیاتی شرکت های بزرگ و بهره برداری از قابلیت های ذاتی بخش خصوصی راه حل برون رفت از مشکلات صنعت ریلی ست.
وی در خاتمه گفت : ازمسئولین محترم نیز انتظارمی رود با حمایت از چنین اتفاقاتی و همچنین تخصیص منابع ارزان قیمت از هر طریق ممکن( که این موضوع بارها توسط مسئولین قول همکاری داده شده بود ) و به موازات ممانعت از ورود واگن های نو و دست دوم خارجی به بالندگی این صنعت در کشور کمک نمایند.