تلفن تماس : 88523208 

iranian flag graphic    

آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی ، خیابان پاکستان ، کوچه چهارم ، پلاک 12

امضای تفاهم نامه ساخت 66 دستگاه و بازسازی 200 دستگاه واگن مسافری میان شرکت واگن پارس و شرکت رجاء

به گزارش روابط عمومی واگن پارس تفاهم نامه فروش 66 دستگاه واگن مسافری نو و بازسازی 200 دستگاه واگن مسافری فی مابین شرکت واگن پارس و شرکت حمل و نقل ریلی رجاء امضاء شد.
پیرو ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری و در راستای حمایت از کالا و تولید داخلی بر اساس همکاری مشترک دو شرکت واگن پارس و حمل و نقل ریلی رجاء تا کنون بخش عمده از قرارداد فروش 33 دستگاه واگن مسافری به شرکت رجاء انجام شده است..امید است طی ماه های پایانی سال 1397 این قرارداد به طور کامل اجرایی و واگن های موضوع قرارداد تحویل مشتری گردد.
بر اساس پیشنهاد موثر و مفید سازمان تامین اجتماعی به عنوان سهام دار شرکت مسافربری رجاء و به منظور حمایت از تولید ملی و توسعه صنعت حمل و نقل ریلی، از طرفی با توجه به برنامه های شرکت رجاء جهت توسعه و ارتقای ناوگان مسافری کشور ، تفاهم نامه همکاری فی مابین شرکت واگن پارس و شرکت مسافربری رجاء به امضاء رسید.
این تفاهم نامه شامل ساخت 66 دستگاه واگن مسافری نو با سرعت 160 کیلو متر بر ساعت دارای سیستم صوتی و تصویری با امکانات سرگرمی و سیستم بهداشتی سازگار با محیط زیست و هم چنین بازسازی و تعمیرات اساسی 200 دستگاه واگن ارزش حدود 7000 میلیارد ریال در مدت پنج سال آینده می باشد.
مدیر عامل شرکت واگن پارس اظهار نمودند منابع مالی مورد نیاز پروژه می بایست از محل اختصاص تسهیلات کم بهره به شرکت رجاء تامین می شود.با عملیاتی شدن این پروژه حدود 20% ظرفیت حمل مسافر شرکت رجاء نوسازی یا بازسازی خواهد شد.
این پروژه دارای نقش مهمی در حفظ اشتغال در کارخانه واگن پارس و رونق کارگاه های تولیدی منطقه جهت تولید و تامین اقلام و تجهیزات مورد نیاز واگن ها است.
ایشان افزودند با توجه به اینکه نرخ های بلیط قطار طی سنوات گذشته ثابت مانده است تامین منابع مالی پروژه فوق الذکر به غیر از استفاده از حمایت دولتی و تخصیصی وام های کم بهره امکان پذیر نخواهد بود.
در خاتمه ابراز امیدواری نمودند که در صورت انجام پروژه مذکور بخشی از دیون معوق این شرکت به سازمان ها و ارگان های ذیربط را پرداخت خواهد شد.