تلفن تماس : 88523208 

iranian flag graphic    

آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی ، خیابان پاکستان ، کوچه چهارم ، پلاک 12

شرکت واگن پارس تامین 376 واگن متروی تهران را بر عهده گرفت


IMG 20190112 131029 949

 

IMG 20190112 131034 407

به گزارش روابط عمومی شرکت واگن پارس به نقل از مدیر عامل این شرکت بر اساس مذاکرات فشرده در چند ماه اخیر بین واگن پارس و طرف چینی، توافقی در قالب کنسرسیوم مشترک جهت تامین و ساخت 376 دستگاه واگن مترو به همراه انتقال تکنولوژی مورد تاکید قرار گرفت.
« محمد رضا مختاری» افزود: پیشنهاد تولید واگن ها به معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ارائه و مورد موافقت قرار گرفت.

وی ادامه داد: بر اساس؛ تفاهم نامه اصلی بین کنسرسیوم مشترک شرکت واگن پارس ، طرف چینی و راه آهن شهری تهران و حومه به امضا رسید.

مدیر عامل واگن پارس افزود: مطابق قرارداد؛ انتقال فناوری، برای نخستین بار در ایران و در کارخانه واگن پارس و نیز علاوه بر ساخت و بدنه کامل و مونتاژ نهایی واگن مترو، فریم بوژی با تکنولوژی روز دنیا به طور کامل ساخته می شود.
مختاری تصریح کرد: بهای واگن های پیشنهادی با مشخصات فنی مورد تایید مترو تهران و با بهره گیری از برخی سازندگان اروپایی نسبت به قیمت واگن های قراردادهای قبلی، کاهش قابل ملاحظه ای دارد.
به گفته مدیر عامل شرکت واگن پارس، نخستین قطار، 15 ماه بعد از اجرایی شدن قرارداد، تحویل و پس از آن ماهیانه 2 یا 3 قطار به ناوگان تحویلی افزوده می شود.
شرکت واگن پارس واحد تولیدی مادر تخصصی در حوزه محصولات ریلی خاورمیانه است.
این شرکت در سال 1354 در اراک آغاز به کار کرد و در سال 1364 با سرمایه‌ گذاری سازمان صنایع و نوسازی ایران به یکی از زیر مجموعه‌های این سازمان پیوست.
کارگاه های تولیدی شرکت واگن پارس در فضایی به وسعت 33 هکتار جانمایی شده است.
این شرکت به عنوان بزرگترین سازنده انواع لوکوموتیو، واگن های باری، مسافری و مترو در خاورمیانه، متولی اصلی تولیدات سیستم حمل و نقل ریلی ایران است.