سه شنبه, ۰۳ خرداد ۱۴۰۱

 

6X7A1619

 

به گزارش روابط عمومی شرکت واگن پارس مپنا ، دکتر عباس علی‌آبادی روز یکشنبه از شرکت واگن‌ پارس بازدید کرد و ضمن تاکید بر نوسازی تجهیزات و عوامل تولید این واحد واگن‌سازی افزود : شرکت واگن‌پارس مپنا به لحاظ ساختاری مشکل چندانی ندارد و با توجه به استقرار شرکت‌های ماشین‌سازی و آذرآب در مجاورت این واحد می‌توان از ظرفیت آن‌ها برای بالندگی و نوسازی تجهیزات واگن پارس استفاده کرد.

مدیرعامل شرکت مپنا، شرکت واگن پارس را از سرمایه‌های ملی دانست و گفت: در شرایط کنونی صنعت کشور به کلی دچار مشکل است و شرکت مپنا برای حل مشکلات واحدهای زیرمجموعه خود متکی به فکر، اندیشه و ظرفیت‌های داخلی است.
آقای علی‌آبادی اظهار داشت: شرکت مپنا تلاش می‌کند یک تعامل سازنده‌ای با شرکت‌های زیرمجموعه خود برقرار کرده و در این مسیر صرف تشکیلاتی و ساختاری نیست بلکه باید به لحاظ فرهنگی، ادبیات کاری و استفاده از ظرفیت‌ها با یکدیگر گره بخورند.
مدیرعامل شرکت مپنا اضافه کرد: ایجاد بازار برای مجموعه واگن پارس برنامه دوم این شرکت است و اکنون یک قرارداد هزار دستگاهی منعقد شده و کارگاه‌های این شرکت فعال هستند اما به دنبال قراردادهای بیشتری هستیم تا بتوانیم تعداد شیفت‌های کاری را بیشتر و از حداکثر این واحد تولید استفاده و میزان بهره‌وری را به بالاترین سطح ممکن برسانیم.
آقای علی‌آبادی گفت: برای تنوع دادن به محصولات و ارتقای کیفی محصولات متناسب با فناوری روز دنیا باید کار کرد و اگر چه اکنون هم کیفیت محصولات واگن پارس مپنا مطلوب است اما بهبود کیفیت یک فرآیند جاری است که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی بیان کرد: رویکرد جدی مپنا عبور از مرزهای داخل و توسعه صادرات است و با توجه به تجربه‌های ارزنده‌ای که واگن پارس در این زمینه دارد می توانیم موفقیت‌های در این زمینه به‌دست آورد.
مدیرعامل شرکت مپنا افزود: این شرکت در گام‌نخست فعالیت خود در واگن‌ پارس ، یک‌هزار دستگاه واگن از این واحد تولیدی پیش‌خرید کرد که به زودی به مشتریان واقعی به فروش می‌رسد.